Beşiktaş’a stadyum isim sponsorluğundan dev gelir!

Beşiktaş, stadyum isim sponsoru için Rusya, Güney Kore, Kazakistan ve İngiltere’den 4 şirketle görüşme gerçekleştirdi. Siyah-beyazlı ekip yüksek bir gelir bekliyor.

Beşiktaş’ta yeni sezonda stadyumun adı için Rusya, Güney Kore, Kazakistan ve İngiltere’den 4 şirketle pazarlıklar sürüyor.

Sabah’ta yer alan habere göre; sponsor olmak isteyen firmalarla yaptığı görüşmelerde siyah-beyazlı yönetimin, 20-25 milyon euro civarında anlaşmaya yakın olduğu öğrenildi.

Yeni sezonda stadın çatısındaki membranlar başta olmak üzere bir dizi yenilik ve tadilata gidecek olan kulüp, yaptığı araştırma sonrası işin kulübe maliyetinin 2 milyon euroya (Yaklaşık 40 milyon TL) yakın olacağını tespit etti.

Başkan Ahmet Nur Çebi ve ekibi de kulübü bu yükten kurtarmak için sponsorluk görüşmesi yaptığı şirketlerden ekstra talepte bulundu.

Bu doğrultuda stadın çatısının yenilenmesinin maliyetini de sponsorluğa talip olan firmalar tarafından karşılanması istendi. Görüşmelerin gelecek ay nihai anlaşma ile sonuçlanması bekleniyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir