Çin’den Web3 Raporu Geldi: Binance CEO’su Tepki Verdi!

Pekin Belediyesi Bilim ve Teknoloji Komisyonu, web3 endüstrisinin gelişimini teşvik etmek amacıyla “Web3 İnovasyon ve Gelişim Whitepaper’ı (2023)” başlıklı bir whitepaper yayınladı. Belge, kentin dijital inovasyon için küresel bir merkez olma hedefini özetliyor. Web3 teknolojisinin İnternet endüstrisinin geleceği için önemini vurguluyor. Bu gelişme, önde gelen Binance borsasının CEO’su Changpeng Zhao’nun da dikkatini çekti.  İşte detaylar…

Çin, Web3 raporunu yayınladı

Yerel haber kuruluşu The Paper’ın haberine göre, whitepaper web3 teknolojisini gelecek için “kaçınılmaz bir trend” olarak kabul ediyor ve büyümesini hızlandırmak için politika desteği ve teknolojik atılımların önemini vurguluyor. Bu whitepaper’ın yayınlanması, Pekin’in dijital ekonomideki konumunu güçlendirmeyi hedeflediği bir döneme denk geliyor. Whitepaper’ın yayınlanma zamanlamasının dikkat çekici bir yönü, 1 Haziran’da yürürlüğe girmesi planlanan Hong Kong’un yaklaşan kripto kurallarıyla olan korelasyonu.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu tarafından kısa süre önce uygulamaya konulan yeni kural kitabı, bireysel yatırımcıların kripto para ticaretine başlamasına izin veriyor. Hong Kong’un bu hamlesi kripto firmalarını bölgeye çekmeyi amaçlıyor. Genellikle CZ olarak bilinen Binance CEO’su Changpeng Zhao, whitepaper sürümünün zamanlaması hakkında yorum yaptı. Hong Kong’un yakında yürürlüğe girecek kripto düzenlemeleri ışığında bunu ilginç buluyor.

Binance CEO’su: Zamanlama ilginç

Buna ek olarak Zhao, bu hafta başında devlet yayın kuruluşu Çin Merkez Televizyonu’nun (CCTV) kripto para birimlerini içeren bir bölüm yayınladığı ilginç bir segmentin altını çizdi. Segmentte Bitcoin logosu gösterildi ve Hong Kong’da bir Bitcoin ATM’sinin varlığı vurgulandı. Zhao’ya göre bu tür yayınlar tarihsel olarak kripto piyasasında boğa koşularına yol açtı. Ancak, segment o zamandan beri kaldırıldı.

https://twitter.com/cz_binance/status/1662334590332153868

Web3 white paper’ın yayınlanması ve kripto para birimlerini içeren son televizyon segmenti, Çin’in sektöre yönelik tutumunda potansiyel bir değişime işaret ediyor.  Kripto dünyası gelişmeye devam ettikçe, gözler Çin’in web3 teknolojisine yaklaşımının nasıl gelişeceğine ve bunun daha geniş kripto para birimi endüstrisi üzerindeki etkisine çevrilecek.  Ayrıca yatırımcılar, “Çin coinlerini” de merakla izleyecek. Bilindiği gibi Çin coinleri” belirli bir kripto para birimine işaret etmez. Bununla birlikte, Çin menşeli veya Çin projeleri ya da şirketleriyle ilişkili kripto paraları tanımlamak için kullanılabilir.  Bunların başında Conflux (CFX), Neo (NEO), Tron (TRX), VeChain (VET) gibi coin’ler geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir