ARMA 6X6, Estonya’da imza attı

Otokar, Estonya Savunma Yatırımları Merkezi (ECDI) tarafından güvenlik güçlerinin kullanımına sunulacak 4X4 ve 6X6 araçlara yönelik olarak Estonya’nın başkenti Tallinn’de sözleşme imzaladı.

İmzaladığı sözleşme kapsamında yaklaşık 130 milyon avro karşılığında ARMA 6X6 zırhlı personel taşıyıcı ihraç edecek.

Araçlarla birlikte bakım ekipmanları ve eğitim hizmetlerini de kapsayan sözleşmeye göre, teslimatların 2024 yılının ikinci yarısında başlaması ve 2025 yılında tamamlanması planlanıyor.

Otokar Askeri Araçlar Genel Müdür Yardımcısı Sedef Vehbi, yaptığı açıklamada, Estonya’da imzaladıkları sözleşmeyle pazar çeşitliliğini artırdıklarını söyledi.

ARMA 6X6 ile önemli bir Avrupa ülkesinin tedarikçisi konumuna geldiklerine işaret eden Vehbi, proje için 2020’den beri çaba harcadıklarını ve çok yol katettiklerini belirtti. Vehbi, “Ülkenin çok profesyonel yaklaşımı vardı. Çok adil bir rekabet ortamı oldu. Hem teknik özelliklerimiz hem de ticari koşullarımızla öne çıktık, en önemlisi Avrupalı rakiplerimizin önüne geçtik.” dedi.

ARMA 6X6 ile yakaladıkları başarının en büyük sebeplerinden birinin aracın sahadaki başarısı olduğunu vurgulayan Vehbi, ARMA 6X6’nın halen 5 farklı kullanıcı tarafından tercih edildiğini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir