Gökçek Evi Almakla Yetinmemiş, Eşyaların Parasını da Belediyeye Ödetmiş

ABB Başkanlığı için adaylık başvurusu yapan Mansur Yavaş, başvurusunun ardından yaptığı konuşmada açıklamalarda bulundu. Yavaş,  Melih Gökçek’in önceden Belediye Lojmanı olarak kullanılan Dikmen’deki konutlarına yönelik, “Usulsüz satış” gerekçesiyle açılan davada verilen ‘tahliye’ kararına ilişkin soruları yanıtladı.

Yavaş, Melih Gökçek’in yalnızca Dikmen’deki evi değil, mobilyaları da belediye harcaması olarak satın aldığını açıkladı.

Mansur Yavaş: “Belediyede yaptığımız incelemede özel kalem adına alınan ev mobilyalarının da Gökçek’in evine gittiğini gördük. Bunu da soruşturuyoruz. Sadece evi almamış, eşyaların parasını da belediyeye ödetmiş. Maalesef durum budur. Yargıtay kararını beklemeden evi tahliye etmesi beklediğim bir davranış. Aslında beklemediğim bir davranış ama olması gereken budur.”

Mansur Yavaş yönetimindeki Ankara Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşavirliği, kamu malı olan konutların satışının usulsüz olduğu iddiasıyla Melih Gökçek’e dava açmıştı.

Melih Gökçek’in 2018 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesinden eşi ve avukatları adına aldığı ve hâlâ kullandığı konutlar, açılan dava sonucunda “satışında usulsüzlük tespit edildiği” sebebiyle tekrar ABB’ye devredilmişti. Gökçek, evden tahliye edilecek.

Mansur Yavaş, Gökçek’in evi tahliye etmesi kararına kadar işleyen süreci şu şekilde aktardı: “Yerel mahkeme aleyhimize karar vermişti ancak İstinaf Mahkemesi tapunun iptaline ve tekrar belediye adına tesciline karar verdi. Yargıtay süreci de var. Bunun için ben soruşturuldum. “

“Özel kalem adına alınan ev mobilyalarının da Gökçek’in evine gittiğini gördük.” diyen Yavaş, soruşturmaya devam edeceklerini de açıkladı.

ABB Başkanı Mansur Yavaş, 2024 yerel seçimlerinde aday olmak için yaptığı başvurunun ardından Ankara için hedeflerinden de bahsetti.

Mansur Yavaş: “En büyük projemiz aç ve açıkta kimseyi bırakmamak ve Ankara’dan kazandığımızı yine Ankara halkı için harcamak ve Ankara halkını bütün yönleriyle zengin etmek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir