İstanbul için son dakika uyarısı: Kar geliyor… Gün ve saat verildi

İstanbul’da cuma ve cumartesi günleri kar yağışı bekleniyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nden (AKOM) yapılan açıklamada, yağışların cuma öğle saatlerinden itibaren şehir merkezinde karla karışık yağmur, yükseklerde hafif kar şeklinde olacağı belirtildi.. Prof. Dr. Orhan Şen ise yarın öğleden sonra karla karışık yağmur ve hafif kar yağışı beklendiğini, cumartesi günü ise İstanbul’da hafif kar yağışı görüleceğini açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), haftalık hava tahmini raporunu paylaştı.

AKOM’dan yapılan açıklamada, yağışların cuma öğle saatlerinden itibaren şehir merkezinde karla karışık yağmur, yükseklerde hafif kar şeklinde; cuma akşam saatlerinden itibaren ise hafif kar şeklinde olacağı ifade edildi.

Cuma günü kentte karla karışık yağmurlu ve yüksek kesimlerde kar yağışı belendiği aktarılırken, cumartesi günü ise parçalı bulutlu ve kar yağışlı bir havanın beklendiği tahmin edildi.

PROF. DR. ŞEN TARİH VERDİ

Öte yandan Prof. Dr. Orhan Şen de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda yarın öğleden sonra İstanbul’da karla karışık yağmur ve hafif kar yağışı beklendiğini, cumartesi günü ise İstanbul’da hafif kar yağışı görüleceğini aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir