TCL, göz dostu NXTPAPER 14 Pro tabletini tanıttı

CES 2024’te TCL, NXTPAPER 3.0 teknolojisini duyurdu. Şirket, bu teknolojiyi kullanan akıllı telefonlar ve tabletler de tanıttı. Telefonlar hakkında ayrı bir yazımız var, bu yazıda ise tabletler üzerine odaklanacağız.

TCL, bu yılki Tüketici Elektroniği Fuarı’nda iki tablet modeli tanıttı: TCL NXTPAPER 14 Pro ve TCL TAB 10 NXTPAPER 5G. Bu cihazlar, Amerika Birleşik Devletleri’ne yönelik üretilmiş ve göz dostu özelliklerinin yanı sıra 5G bağlantı desteği sunuyorlar.

NXTPAPER 3.0 teknolojisi ile donatılan bu tabletler, zararlı mavi ışığın %61’ini filtreleyebiliyor. Aynı zamanda keskin görüntüler, canlı renkler, derin kontrast ve doğal hareket sunmayı başarıyor. Tabletlerdeki Dairesel Polarize Işık (CPL) panelleri, doğal ışıkta kitap okuma deneyimine yakın bir görsel deneyim sağlıyor. DC karartma desteği ise herhangi bir senaryoda titremesiz bir görsel deneyim garanti ediyor.

TCL, göz dostu NXTPAPER 14 Pro tabletini tanıttı

TCL NXTPAPER 14 Pro, 14 inçlik 2.8K çözünürlüklü bir ekranla geliyor ve ince, hafif bir tablet olarak öne çıkıyor. OnePlus Pad’e benzer bir arka kamera yerleşimi var. Cihaz, MediaTek Dimensity 8020 yonga seti ile güçlendirilmiş. Bu yonga seti, 12GB’a kadar RAM ve 256GB depolama ile eşleştirilmiş. Son olarak, 12,000mAh batarya kapasitesine ve 33W şarj desteğine sahip.

Öte yandan TCL Tab 10 NXTPAPER 5G, 10.4 inçlik daha küçük bir 2K ekrana sahip. Bu cihaz, adı belirtilmeyen sekiz çekirdekli bir işlemci tarafından güçlendirilmiş ve Android 14 işletim sistemi ile çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir